سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
شخص راستگو با راستگویی خود، سه چیز را بهدست می آورد : اعتماد، دوستی و شکوه [در دل ها] . [امام علی علیه السلام]
 
امروز: شنبه 99 تیر 21

شب شعر و موسیقی بزرگداشت عطار نیشابوری برگزار شد

ثلاث – رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کنگان گفت: نشست ادبی بزرگداشت شاعر گرانقدر ایران زمین عطار نیشابوری در کتابخانه عمومی شهر کنگان با حضور شاعران، نویسندگان و هنرمندان برگزار شد.

به گزارش ثلاث؛ فریدالدین ابو حامد محمد بن ابوبکر ابراهیم بن اسحاق عطار نیشابوری، یکی از شعرا و عارفان نام آور ایران در اواخر قرن ششم و اویل قرن هفتم هجری قمری است. بنا بر آنچه که تاریخ نویسان گفته اند بعضی از آنها سال ولادت او را 513 و بعضی سال ولادتش را 537 هجری.ق، می دانند. او در قریه کدکن یا شادیاخ که در آن زمان از توابع شهر نیشابور بوده به دنیا آمد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کنگان در نشست شب شعر و موسیقی بزرگداشت عطار نیشابوری گفت: نشست ادبی بزرگداشت شاعر گرانقدر ایران زمین عطار نیشابوری در کتابخانه عمومی شهر کنگان با حضور شاعران، نویسندگان و هنرمندان به همت انجمن شعر وادب واداره امور کتابخانه های شهرستان کنگان برگزار شد.

حسن مختارزاده گفت: بزرگداشت حکیمان و متفکران سرزمین علم و ادب نقطه اتصال تفکرات و اندیشه های نسلهای نوین است و پایداری آن در هر برهه و زمانی لازم و ضروری است.

گفتنی است این مراسم با حضور شاعران اقایان سماچی، دشتی مطلق، اسلامی خواه، غلامی، مهاجری و خانم ها اسما اسلامی خواه، هوشیار، طاهره سماچی، درویشی و منوچهری. و از انجمن موسیقی استاد عارفی ، محمدزاده، مدرسی، افشین کراماتی و دیگر علاقمندان پایان یافت و در انتها به تعدادی از هنرمندان هدایایی تقدیم شد.

 

 


 نوشته شده توسط محمد غلامی در شنبه 94/1/29 و ساعت 6:36 عصر | نظرات دیگران()


باستی: منظر و مبلمان شهرهای استان بوشهر در شان مردم نیست

    تاریخ انتشار: 29 دی 1392 - 12:34

گزارش و تصاویر مراسم نکوداشت استاد ایرج شمسی زاده

در عصر آدینه 27 دی ماه مراسمی به منظور پاسداشت از استاد ایرج شمســـــی زاده به همت جمعـــی از دوستداران ایشان  و با حضور تعدادی از شاعران ، هنرمندان و مردم هنــر دوست در  شهر گناوه برگزار شد. گزارشی از این مراسم به همراه عکس های آن را می بینید

در عصر آدینه 27 دی ماه مراسمی به منظور پاسداشت از استاد ایرج شمســـــی زاده به همت جمعـــی از دوستداران ایشان  و با حضور تعدادی از شاعران ، هنرمندان و مردم هنــر دوست در محل تالار میلاد گناوه برگزار شد. این مراسم ساعت 20 با تلاوت قرآن و سرود ملی با مجری گری دکتر اکبر مولایی و با یادی از هنرمند درگذشته گنــــاوه زنده یاد مرحوم اله کرم افتخاری شروع شد.

در ابتدا  اسماعیل زمانی متنی را درباره استاد قرائت کردند و سپس شاعران به ترتیب جهت خواندن شعر خود به بالای سن رفتند. مراسم شعر خوانی با شعر استاد فرج الله کمالی شروع شد و در ادامه اصغر شمسی پور ، امان ابراهیمی ، جواد نگهبــــــان ، یدالله خدری ، رضا دهقانی ، سیدطالب هاشمی و

خانم معصومه خدادادی به اضافه استاد محمد غلامی اشعار خود را برای جمع کثیری از علاقه مندان که سالن پذیرایی تالار میلاد را پر کرده بودند خواندند.

همچنین منیرو روانی پور نویسنده بوشهری مقیم خارج از کشور نیز برای دقایقی از طریق تلفن به صورت زنده  برای حضار صحبت کردند که با استقبال حضار روبه رو شد.


 همچنین نماینده ای از طرف انجمن ادبی "گله دار" نیز دقایقی درباره استاد شمسی زاده به صحبت پرداخت و دسته گلی را به ایشان تقدیم کردند.

در فواصل بین شعر خوانی شاعران ، هنرمندان عرصه موسیقی هم به اجرای برنامه های متنوعــــــی پرداختند. که از آن جمله علی جعفری یک اثر با شعر استاد شمســــــی زاده را به صورت پاپ اجرا کرد. سلمانپور بار اصلی موسیقی را در این مراسم بر دوش داشت

در پرده آخر برنامه ،  از کتابی که توسط چاپخــــانه افتخاری از آثار استاد درست شده بود هم پرده برداری و به ایشان تقدیم شد که نسخه ای از این کتاب به صورت کپی در بین حاضرین در سالن توزیع شد.

با خواندن نام استاد شمسی زاده جهت رفتن به بالای سن به یکباره سالن منفجر شد و حاضرین برای دقایقی ایستاده استاد را تشویق می کردند که شور و شوق خاصی را به سالن تزریق کرد.

استاد صحبت های خود را با تشکر و قدردانـــی از مردم شروع و با پیشنهادی مبنی بر ایجاد قطعه هنرمنـــدان در محل جدید گورستان گناوه ادامه دادند ، آقای شمسی زاده پیشنهاد کرد ند که در محل جدید دفن اموات گنــــاوه موسوم به بهشت رضا مکانی را به نام قطعه هنرمندان به در نظر بگیرند.

استاد در ادامه خواندن شعر "لزنیه" از ملک الشعــــــرای بهار با لحنی آتشین و زیبا جوی حماسی را در سالن به وجود آوردند.

در ادامه به اصرار حضار استاد شعر "بیو بارون" را هم اجرا کردند ، اجرای این شعر نیز با استقبال گرم حضار روبه رو شد.

شمسی زاده از کلیه کسانی که در طول بیماری ایشان را یک دم تنها نگذاشتند تشکر و قدردانی کردند. 

حسن ختام برنامه هم اهدا جوائــــــز و دسته گل از طرف افراد و گروه های مختلف به استاد بود ، انجمن یوگای گناوه نیز با اهدا لوح از استاد قدردانی به عمل آورد. بعد از اعلام پایـان برنامه بیش از نیم ساعت بازار عکس با استاد و امضا پشت جزوات توزیع شده گرم بود.

بانیان و یلدانشینان گناوه در آخر وعده برگزاری بزرگداشت استاد فرج الله کمالی را در آینده دادند     .

 ___________________________

 برگرفته از اتحاد جنوب 


 نوشته شده توسط محمد غلامی در سه شنبه 94/1/25 و ساعت 5:29 عصر | نظرات دیگران()

اختصاصی فکرشهر/ بررسی «نقش دشتستان در مبارزه با استعمار»؛

 

فکرشهر: همایشی به نام «نقش دشتستان در مبارزه با استعمار» که در نهایت سکوت خبری و بدون تبلیغات قبلی و بعدی و تنها با حضور چند مورخ دشتستانی و چند تن از نوادگان  ...

p, 06/13/1393 - 15:27

فکرشهر: روز گذشته، 12 شهریورماه بود و در کنار تمام مناسبت هایی که دارد، روز ملی مبارزه با استعمار نیز می باشد.

به گزارشفکرشهر، روز گذشته در استان بوشهر دو همایش به همین مناسبت برگزار شد، یکی یادواره ی شهید رییسعلی دلواری به عنوان نماد استعمارستیزی جنوب در دلوار که به صورت کشوری و با پخش مستقیم مراسم از صدا و سیما و با حضور رییس مجلس برگزار شد و دیگری همایشی به نام «نقش دشتستان در مبارزه با استعمار» که در نهایت سکوت خبری و بدون تبلیغات قبلی و بعدی و تنها با حضور چند مورخ دشتستانی و چند تن از نوادگان بزرگان استعمار ستیز دشتستانی در برازجان برگزار شد.

* آنچه در همایش «نقش دشتستان در مبارزه با استعمار» که صبح چهارشنبه، 12 شهریورماه برگزار شد بیش از هر چیز دیگری به چشم می خورد، تعداد به نسبت زیاد صندلی های خالی سالن پژوهش سرای متقین برازجان بود که قطعا به دلیل عدم اطلاع رسانی و تبلیغ از سوی برگزار کنندگان صورت گرفته بود؛ تا جایی که معدود حاضرین سالن با دعوت قبلی یا چند ساعت قبل برگزاری از همایش اطلاع یافته و در آن حضور به هم رسانیدند.

* یکی از برگزار کنندگان، برای دلایل عدم تبلیغ همایش گفت که می ترسیده اند مانند گذشته از برگزاری آن جلوگیری به عمل آید!

* در این آیین که فرماندار دشتستان را نیز برای ساعتی میهمان خود می دید، مورخ دشتستانی، محمدجواد فخرایی و روزنامه نگار قدیمی، ماشاالله کازرونی پیرامون تاریخ مبارزه با استعمار و جنگ با انگلیس، جنگ لرده و اتفاقات قبل و بعد آن، نحوه ی شهادت غضنفرالسلطنه و زندگی و آثار بزرگان استعمارستیز دشتستان سخن ها گفتند و مدارک بسیاری نشان دادند و استاد ادبیات استان، حسن انصاری نیز با قرائت شعری از میرزا محمدخان برازجانی پیرامون هویت ها، شعر و ادبیات دشتستانی ها به خصوص میرزا محمدخان غضنفرالسلطنه مطالبی بیان داشت.

[[{"fid":"4172","view_mode":"default","fields":{"format":"default"},"type":"media","attributes":{"height":567,"width":700,"class":"media-element file-default"}}]]

* آنچه بخش زیادی از مطالب این مراسم را به خود اختصاص داد، بیان سخنان و مطالبی درباره ی اجحاف های صورت گرفته به دشتستانی ها از مرکز استان بود، سخنانی که گاه با واژه های ظلم و حق خوری بیان می شد و البته برای آن مدارکی نیز وجود داشت؛ از جمله این کهرییسعلی دلواری هیچ عکسی ندارد و تصویری که به نام او پخش شده و به نماد تبدیل گشته است، متعلق به «محمد اسماعیل بیگ زیارتی» می باشد.

* شهید غضنفرالسلطنه ی برازجانی، آیت الله مجاهد برازجانی، آیت الله مجتهد درودگاهی، آیت الله شیخ عبدالحسین اعتصامی، آیت الله جعفری دهقایدی، آیت الله مهدوی سعدآبادی، منوچهر آتشی، حاجیه نساء بهزادی، شیخ عبدالکریم سعادت، شیخ محمد علی دانش پژوه، محمدشفیع رییسی، علیمراد فراشبندی، آیت الله شیخ علی ماحوزی، اسماعیل مرتضوی برازجانی و سید محمدرضا مساوات برازجانی از جمله کسانی بودند که در این همایش پیرامون زندگی و آثار و نقششان در تاریخ مطالبی بیان شد.

* استاد حسن انصاری در این نشست شناسایی، تهیه و معرفی آثار مکتوب و کتب بزرگان دشتستانی توسط مسئولین فرهنگی شهرستان را خواستار شد.

* خواندن شعری از محمد غلامی به نام حماسه ی لرده نیز از دیگر بخش های این همایش بود.

* در پایان این مراسم از نوادگان بزرگان استعمارستیز دشتستان با اهدای هدیه، تقدیر به عمل آمد.

 

 


 نوشته شده توسط محمد غلامی در سه شنبه 94/1/25 و ساعت 5:14 عصر | نظرات دیگران()

 از رنگ باستانی چشمانت 

( منظومه )

محمد غلامی

این کتاب که منظومه ای عاشقانه - اجتماعی است  ، در قالب شعر سپید و در 80 صفحه به وسیله ی انتشارات نوید شیراز به چاپ رسیده است .

 کتاب پس از پایان تعطیلات نوروزی ، توزیع خواهد شد . 


 نوشته شده توسط محمد غلامی در پنج شنبه 93/12/28 و ساعت 7:8 عصر | نظرات دیگران()

اهداف

1-    حمایت از اهل قلم دشتستان

2-   معرفی آثار نویسندگان دشتستان

3-   رواج فرهنگ هدیه دادن کتاب

چهارچوب و قوانین :

1-   هرکسی می تواند عضو شود .

2-   با پرداخت حق عضویت ، نام افراد به ثبت می رسد .

3-   حق عضویت ماهیانه حد اقل مبلغ 15000 تومان است .

4-   پرداخت حق عضویت  از طریق کارت به کارت وبه کارت  شماره  6274129006917309 بانک اقتصاد نوین به نام محمد غلامی صورت می گیرد .

5-    پس ازانتقال مبلغ ، پرداخت کننده باید طی پیامکی به شماره 09172361368 پرداخت را اعلام کند .

6-    پایان هرماه گزارش کاملی اعم از نام افراد شرکت کننده  و مبالغ پرداخت شده از رسانه های مجازی ابلاغ و شفاف سازی می شود .

7-   - پرداخت نکردن 2 ماه متوالی حق عضویت به منزله ی انصراف از انجمن است .

8-   در هر فرصتی که امکانات مالی انجمن  اجازه بدهد ، از هر عنوان کتاب حد اقل 100 جلد مستقیما از مولف خریداری شود .

9-    هرنویسنده برای شرکت دادن کتابش در طرح خرید ، باید حداقل یک جلد کتاب را به نشانی برازجان - خیابان جمهوی اسلامی – خیابان هاشمی – کوچه هاشمی 18 منزل محمد غلامی  ارسال کند .

  11 - کتابی که در طرح خرید قرار می گیرد ، باید با مجوز قانونی چاپ شده باشد .

 12 - کتاب دریافت شده به طور کامل دردنیای مجازی برای اعضا معرفی می شود .

13 - برای خرید کتاب ، چاپ های جدید در اولویت است  .

  14 - نویسنده ی کتاب باید دشتستانی باشد .

15 - موضوع کتاب در انتخاب آن نقشی ندارد .

16 - کتاب با سرمایه ی مولف چاپ شده باشد .

 17 - انتخاب کتاب برای خرید ، با رای اکثریت اعضا باشد .

   18 - چند روز قبل از رای گیری ، لیستی از کتاب های دریافت شده تهیه و در اختیار اعضا قرار بگیرد .

19 - رای گیری به صورت  مخفیانه باشد ولی پس از پایان آن ،  علنی شود .

20 –درطول عمر انجمن ، از هر عنوان کتاب فقط یک بار خرید شود .

21 - همه ی کتاب ها ی خریداری شده ، بین اعضای انجمن به نسبت مبلغی که پرداخت کرده اند،  توزیع شود . مثلا ممکن است یک نفر 10 جلدکتاب سهمیه اش بشود و دیگری که چند ماه بعد به انجمن پیوسته ، فقط 2 کتاب به او برسد .

22- کتاب ها به صورت حضوری یا پستی به اعضا تحویل داده خواهد شد .

23 - اگر کسی از ادامه ی عضویت در انجمن  انصراف داد ، قیمت کتاب ها یی که در زمان عضویت به او داده شده از کل مبالغی که آن فرد به انجمن  پرداخت کرده ، کسر و مابقی پول او برگردانده می شود   .


 نوشته شده توسط محمد غلامی در چهارشنبه 93/11/29 و ساعت 1:8 عصر | نظرات دیگران()
<      1   2   3   4   5   >>   >
درباره خودم

ادبیات و فرهنگ
محمد غلامی
شعر ، خاطره ، مقاله و...

آمار وبلاگ
بازدید امروز: 96
بازدید دیروز: 100
مجموع بازدیدها: 291348
جستجو در صفحه

لینک دوستان
بنارانه
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
جوان ایرانی
اندیشه نگار
•°•°•دختـــــــــــرونه هـــای خاص مــــــــــــن•°•°•
افســـــــــــونگــــر
بلوچستان
طراحی سایت و تولید نرم افزار تحت وب
جاده های مه آلود
رایحه ی انتظار
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
عصر پادشاهان
لحظه های آبی( سروده های فضل ا... قاسمی)
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
ل ن گ هــــــــک ف ش !
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دیباچه
نغمه ی عاشقی
بهارانه
محمد جهانی
وبلاگ شخصی مهندس محی الدین اله دادی
کانون فرهنگی شهدا
پژواک
پارمیدای عاشق
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنیdr.sokhani stamp
****شهرستان بجنورد****
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
+O
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
ما با ولایت زنده ایم
عمو
سلام دوستان عزیزم به وبلاگ جبهه بیداری اسلامی خوش آمدید
طراوت باران
نیمکت آخر
تنهایی......!!!!!!
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
هستی تنهاااااا.....
►▌ رنگارنگ ▌ ◄
♥نقطه سر قبر♥
.: شهر عشق :.
تراوشات یک ذهن زیبا
پیامنمای جامع
بوی سیب
سایت روستای چشام
نرگس 1
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
*×*عاشقانه ای برای تو*×*
رازهای موفقیت زندگی
دوره گرد...طبیب دوار بطبه...
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
به تلخی عسل
عشق
@@@باران@@@
دریایی از غم
غدیریه
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گروه اینترنتی جرقه ایرانی
.:مطالب جدید18+ :.
غزل باران
wanted
آتیه سازان اهواز
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
رویابین
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کنیز مادر
نوری چایی_بیجار
روان شناسی * 心理学 * psychology
صاعقه
تینا!!!!
مهربانی
خیارج سرای من است
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
مشق عشق ناز
سکوت پرسروصدا
دخترونه
ماه مهربان من
خودم وخودش

آشنایی با زبان تات
دلنوشته های یه عاشق!
علم نانو در زندگی
جامع ترین وبلاگ خبری
مهندسی پیوند ارتباط داده ها ICT - DCL
شایگان♥®♥
خواندنی های ایران جهان
احساس ابری
حرف های نگفته دلهای شکسته بارانی از غم
چیزهای جالب
متن ترانه ماندگارترین آهنگ های ایرانی
☻☺♫♪ دو دخـــــــتـــر ♣ ♠
به بهترین وبلاگ سرگرمی خوش امدید
جـــــــــــوکـ فــــــــــا
افسانه ی دونگ یی
محمدملکی
دوستانه
جوک و خنده
$عسل، شیرینی قلبها$
fazestan
زادگاهم بنارآبشیرین را دوست میدارم
قلب خــــــــــــاکی نوجوونی
Love
جزیره صداها
معماری
ساعت شنی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
طب پزشکی قانونی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
طب سالمندان دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
طب اورژانس دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
لوگوی دوستان
پیوندهای روزانه
خبر نامه